Nalewarki – propozycje przedsiębiorstwa Ultrapak

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar z minibrowaru – maszyny do produkcji
30 sierpnia, 2020

Nalewarki – propozycje przedsiębiorstwa Ultrapak

Nalewarki dla wielu gałęzi przemysłu

Przedsiębiorstwo ULTRAPAK od 2006 roku posiada w swojej ofercie bardzo dobrej jakości linie spożywcze, które kompleksowo stosuje się w różnorodnych rodzajach produkcji przemysłowej, przykładowo spożywczej oraz chemicznej. Jest sprawdzonym ambasadorem największych wytwórców etykieciarek, zakrętarek, nalewarek, orientatorów, pakowaczek, takich jak: P. E. Labellers, CFT, Cosmopack, Dimac, Zalkin, FT System.

Nalewarki, które opracowywane są przez grupę CFT, charakteryzują się dużą efektywnością oraz nowoczesnością. Maszyny nalewające przetworzoną żywność i napoje do opakowania, np. do butelki PET, dzielą się na: nalewaczki stosujące próżnię, maszyny rozlewnicze ciśnieniowe, linie rozlewnicze zasysające produkt i później rozlewające go, tzw. tłokowe, linie rozlewnicze wagowe, nalewarki korzystające z ziemskiej grawitacji, maszyny rozlewnicze z przyrządem pomiarowym objętości albo masy produktu, maszyny rozlewnicze aseptyczne, nalewaczki do nalewania produktów wymagających wyjątkowych warunków higienicznych oraz monobloki. Ostatnie pojawiają się w czterech odmianach: Master, Master Can, Magic i Magic FW.

Proste w serwisie i konserwacji

Istnieje parę głównych technologii, na których bazuje proces tłoczenia: „na gorąco” (świadczy to o tym, że towar o podniesionej ciepłocie dozowany jest do opakowania, przykładowo wino), izobaryczny (produkt nalewany i zamykany jest błyskawicznie), grawitacyjny oraz w otoczeniu Ultra Clean – wykorzystywany do nalewania towarów szczególnie czułych na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nalewarki można w prosty sposób zespolić z posiadaną linią technologiczną. By miała ona bezustannie wymaganą produktywność, musi być zaopatrzona, oprócz maszyny rozlewnicze, w dodatkowe maszyny przykładowo: depaletyzator, orientator, zamykarkę, aplikator etykiet, kontrolery, rozdzielacz, mikser, kartoniarkę.

Z racji współpracy z grupą CFT, Ultrapak może zagwarantować swoim Klientom zawory dozujące wszelkiego typu, np. dozownice wolumetryczne, dozownice teleskopowe, zawory wlewające rotacyjne, zawory rozlewające kieszeniowe oraz dozownice pionowe. Wszystkie nalewarki są proste w utrzymaniu czystości, wydatki przeznaczone na ich utrzymanie nie są zbyt duże, a oprócz tego posiadają obszerny wybór różnorodnych funkcji i wielkości dozowania produktu.

Komentarze są wyłączone.